Program po dnevih

Sreda 22.02.

18.00

Vlažne duše

Muzej novejše zgodovine Celje -

Četrtek 23.02.

19.00

Čas nesmrtnosti

Nova Gorica, Beer Bar Gallus -

Sobota 25.02.

11.00

Sploščeni zajec

Trbovlje, Mladinski center Trbovlje -

Petek 03.03.

18.00

Poročilo 1314 in otvoritev razstave Tiny Ideologies/Drobne ideologije Jasmina B. Freliha

Vodnikova domačija Ljubljana

Sobota 04.03.

20.00

Slavnostna otvoritev festivala s francoskim pisateljem Mathiasom Énardom

Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana

Nedelja 05.03.

12.00

Sploščeni zajec

Vodnikova domačija Ljubljana
20.00

Življenje po koncu politike

Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana

Ponedeljek 06.03.

18.00

Živali umirajo drugače

Trubarjeva hiša literature Ljubljana
20.00

Literarni večer s srbskim pisateljem Igorjem Marojevićem

Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana

Torek 07.03.

17.00

Ruska duša med romantiko in tržno nišo

SNG Drama Ljubljana
20.00

Literarni večer s finsko pisateljico Sofi Oksanen

Štihova dvorana, Cankarjev dom Ljubljana

Sreda 08.03.

17.30

Lastno življenje

Narodna galerija Ljubljana

Četrtek 09.03.

18.00

Čas nesmrtnosti

Salon uporabnih umetnosti Maribor
18.00

»Wagner je Islamska republika.« Ob izidu romana Kompas Mathiasa Énarda

knjigarna Konzorcij Ljubljana
20.00

Literarni večer z baskovskim pisateljem Bernardom Atxago

Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana

Petek 10.03.

17.00

»Stati na pragu poslednje dobe«. Nesmrtnost Walterja Benjamina

SNG Drama Ljubljana, Kavarna -

Sobota 11.03.

20.00

Slavnostni zaključek festivala z ruskim pisateljem Viktorjem Jerofejevom

Cankarjev dom, Klub CD Ljubljana

Ponedeljek 13.03.

12.10

Srečanje Viktorja Jerofejeva s študenti Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete

Filozofska fakulteta Ljubljana -

Torek 14.03.

18.00 -

Lastno življenje – kreativna delavnica pisanja biografij

Gimnazija Poljane Ljubljana




Spremljevalni program

Petek 03.03.
18.00
Poročilo 1314 in otvoritev razstave Tiny Ideologies/Drobne ideologije Jasmina B. Freliha Vodnikova domačija Ljubljana